Minúta po minúte
Dobré ráno, Váš souhrn důležitých zpráv

Akrobatický pilot Martin Šonka zvítězil v letošním ročníku Red Bull Air Race.

Matka Andreje Babiše mladšího Beáta odsoudila postup Seznam Zpráv. Ve vyjádření pro TV Nova tvrdí, že reportéry Slonkovou a Kubíka upozornila, že je její syn nemocný. (TN.cz)

Provoz na Masarykově nádraží v Praze se okolo čtvrté hodiny podařilo částečně obnovit. Vlaky nadále neodjíždějí jenom do Kralup, začínají i končí ve stanici Praha – Holešovice. (PID)

Státní zástupci se neobávají toho, že by premiér Babiš ve Švýcarsku ovlivňoval svého syna. „Nemá uložen zákaz vycestování do zahraničí, může tedy vycestovat bez omezení,” sdělil mluvčí státního zastupitelství Aleš Cimbala serveru euro.cz.

Jednu oběť a přes 400 raněných, z toho 14 těžce, si dosud vyžádaly protesty na různých místech Francie proti plánovanému zvýšení cen pohonných hmot. Blokád se včera zúčastnilo zhruba 288 000 lidí. (RTL)

Předseda ČSSD Jan Hamáček v Otázkách Václava Moravce uvedl, že nevidí důvod pro vyslovení nedůvěry vládě. Opozice podle něj nemá žádný „plán B“ pro případ, že by vláda padla.

Porucha vedení časně ráno zastavila provoz na Masarykově nádraží v Praze. Vlaky do Kolína či Lysou nad Labem proto nyní vyjíždějí z hlavního nádraží, některé spoje do Kralup také ze stanice Praha Holešovice. (ČD)

Novinář nezávislého maďarského serveru András Dezsö čelí trestnímu stíhání. Případ se týká předvolební protiimigrantské reportáže státní televize. Deník N s reportérem hovořil v Budapešti.

Tisíce lidí 17. listopadu dorazily na pražské Staroměstské náměstí. Žádaly demisi premiéra Babiše kvůli kauze Čapí hnízdo.

Tisíce lidí na Staroměstském náměstí v Praze požadují demisi premiéra Babiše.

Tisíce lidí na Staroměstském náměstí v Praze. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

„17. listopad je nejdůležitějším dnem našich moderních dějin. Je to den, kdy oslavujeme mládí, odvahu, svobodu — hodnoty, na kterých stojí moderní Slovensko,“ napsal mimo jiné v proslovu k 17. listopadu slovenský prezident Kiska na Facebooku.

Podívejte se, jak ranní atmosféru na Národní třídě zachytil fotograf Deníku N Gabriel Kuchta. 

Kytice v odpadkovém koši. Na svědomí ji mají aktivisté ze skupiny Kaputin. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Premiér Andrej Babiš (ANO), který v noci položil květiny u památníku 17. listopadu na Národní třídě, následně odletěl do Švýcarska za svým synem.

Premiér Andrej Babiš 17. listopadu položil květiny u památníku revoluce už po půlnoci. Lidé ze skupiny Kaputin je však vyhodili do koše. Policie případ vyšetřuje.

Premiér Andrej Babiš položil květiny k památníku 17. listopadu chvíli po půlnoci. Aktivisté je však vyhodili do koše. Policie případ vyšetřuje.

Členové skupiny Kaputin vyhodili květiny Andreje Babiše a Tomia Okamury do koše. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N.

Máte nápad nebo připomínky k této emailové službě? Odpovězte na tento e-mail a my se vám ozveme.

Aktuální zpravodajství Minuta po minutě najdete na webu minutapo.cz nebosi můžete stáhnout naši bezplatnou aplikaci:

Stáhněte aplikaci zdarma
Máte otázku, postřeh? Pište na editori@denikn.cz.
Copyright © N Media a.s., Spálená 29, Praha 1. IČO 067 81 772
Souhrn obsahuje nejdůležitější zprávy za posledních 24 hodin. Zprávy vybírají editoři služby Minuta po minutě Deníku N. Odhlásit se ze souhrnu důležitých zpráv / Unsubscribe / změnit nastavení e-mailů